Pár slov o nás

Jarda a Věrka, CHS Vera Moravia a jak jsme přišli k Bettynce

Práce a samá práce. Pejska jsme si s Věrkou moc přáli a říkali jsme si, že až jednou budeme mít té práce méně, tak si ho pořídíme. Říkám pejska, věděli jsme však, že bychom si přáli psí holčičku a že to bude zlatý retrívr. Chovatelskou stanici CHS Vera Moravia máme registrovanou již od r. 1996.

A jednou jsme se při hledání čehosi pracovního na webu najednou ocitli na stránkách Ivy Sierberové, kde jsme našli informaci, že jejich fenka Sára bude mít štěňátka. To nám změnilo život.

Místo abychom čekali, až jednou možná budeme mít čas, rozhodli jsme se, že si holčičku pořídíme hned, že se bude jmenovat Bettynka a hlavně že ten čas si najdeme a věnujeme ho Bettce a tím samozřejmě i sobě.

Naše mezinárodně chráněná chovatelská stanice Vera Moravia byla zanesena do registru chovatelských stanic psů již v roce 1996.

Nezabýváme se však profesionálními odchovy psů, kterými bychom se živili. CHS Vera Moravia vznikla a je tady především proto, aby naše fenka Betty mohla mít štěňata s velmi kvalitním a zdravým psem a aby tuto možnost měli do budoucna i všichni naši ostatní pejskové.

Betty od Syenitových skal byla kryta 1. a 3. února 2011 psem Fiddle-De-Dee´s Morris Traveller - FÍK z CHS Rusty Love pí. Radky Bursíkové.

"Fík" je z dánského chovu, Betty tak bude mít štěňátka neovlivněná geneticky příbuznou vlnou GR v ČR, se všemi předpoklady k výstavním i pracovním úspěchům. (Betty, dysplazie DLK i DKK 0/0).

Agnes Vera Moravia byla kryta 28. srpna 2015 psem Jewel General Golden Countryside´s - MAX , import Dánsko, chovatelská stanice Krásná Lukrécia pí. Ivy Katrevové.

I "MAX" je z dánského chovu, takže i Anežka bude mít štěňátka neovlivněná geneticky příbuznou vlnou GR v ČR, se všemi předpoklady k výstavním i pracovním úspěchům. Vždyť MAX má profesionální záchranářský výcvik a sklízí úspěchy i na soutěžním poli.

Betty od Syenitových skal

Neumíme si to už představit jinak. Betty se narodila den po svátku sv. Valentina, 15.2.2008. Betty si nás získala nejen tím, jaká rozkošná byla štěňucha, když jsme si jí vybírali, ale hlavně během dalších krásných společných dní svojí úžasnou, přátelskou povahou; chytrostí, kterou prokazuje každodenně až se člověk ptá, zda je to vůbec možné, aby všemu tak rozuměla a chápala; tím jak rychle se dokáže a chce učit. Ale i tím, jaká je "osobnost", jaká je v ní touha vítězit, být první, mít navrch. I při hrách s kamarády a kamarádkami a při vzájemném kočkování Bettka vždy, jako vítězka, končí na vrchu, ať je to Daník, nebo třeba bernardýnka Bára. A že bernardýn je jiná tonáž.

Betty a Bára, zlatý retrívr a bernardýn Betty a Bára, zlatý retrívr a bernardýn

Bettynce byly 3 roky a byl ten správný čas stát se psí maminkou.

Vrh A 2011, Akim, Agnes, Ashley, Aisha, Alfi, Angel Pheebo, Ax, CHS Vera Moravia

5.4.2011 náš zlatý retrívr Bettynka porodila 7 nádherných a zdravých štěňat. 5 kluků a 2 holky. Agnes - Anežku a Akima jsme si nechali. Ashley, Alfík, Pheebo, Aishinka a Axík jsou u svých nových a skvělých páníčků a paniček. Šťastným otcem je úžasný a slavný Fiddle-De-Dee´s Morris Traveller, prostě Fík.

Naši pejsci Betty, Akim a Anežka jsou s námi všude. Hory, moře, výlety, kolo, běžky, návštěvy, hotely, dokonce i pracovní schůzky nebo kancelář. Jizerské hory, Krkonoše, Beskydy, mnoho dalších krásných míst v Čechách, Vídeň, Plitvická jezera, Paklenica, moře v Chorvatsku, Alpy v Itálii i Francii, termály v Maďarsku, atd. ... to všechno už Betty , Akim i Anežka znají.

 

Vrh B 2015, CHS Vera Moravia, vánoční štěňátka

Agnes Vera Moravia - naše Anežka, zlatý retrívr, oslavila v dubnu 2015 čtyři roky. Letos nám rodinná situace umožnila najít pro Anežku ženicha a čekáme štěňuchy. Otcem je samozřejmě také zlatý retrívr a to opět mimořádný. Jewel General Golden Countryside´s "MAX" (import Dánsko), světle zlatá barva, DKK 0/0, DLK 0/0, OCD negativní, oční pozadí clear, Mezinárodní zkoušky vodního, sutinového a teréního vyhledávání.

Štěňátka očekáváme kolem 28. října 2015. K odběru budou mezi Vánocemi a Silvestrem. 

Historie stránek www.VeraMoravia.cz

Naše stránky vznikly počátkem roku 2011, když jsme našli Bettynce ženicha a chystali jsme se na narození našich prvních štěňátek, našeho vrhu "A".

Připravovali jsme je v programu Microsoft FrontPage. Jenže tento program již dnes není k dispozici a tak poslední téměř 2 roky nebylo možné stránky aktualizovat.

V r. 2015, kdy jsme očekávali narození štěňátek vrh "B" od Agnes Vera Moravia, jsme našli novou platformu a konečně můžeme stránky pro Vás opět připravovat a aktualizovat.

Budeme moc rádi, budou-li se Vám naše nové stránky líbit a budete-li se k nám vracet. Píšeme je pro Vás.